Luka Jašić

Završen zimski EYOF u Italiji – medalja za Srbiju posle 16 godina!

XVI Zimski Evropski olimpijski festival mladih održan je u regiji Friuli Venecija Đulija u periodu od 21. do 28. januara 2023. godine. Srbiju je na ovom takmičenju predstavljalo troje sportista, Luka Jašić, Sara Nendvih i Aleksa Lalić. Luka Jašić nastupao je u brzom klizanju na kratkim stazama, dok su se Sara Nendvih i Aleksa Lalić takmičili u alpskom skijanju. Mladi brzi klizač Luka Jašić postigao je istorijski uspeh na zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Italiji osvojivši srebrnu medalju i dva 5. mesta. Ovo je prvi put posle 16 godina da je Srbija osvojila medalju na zimskom EYOF – u. Uz to, Luka Jašić je postao naš najuspešniji mladi sportista iz zimskih sportova do sada.

Luka Jašić

Naša mlada nada brzog klizanja na kratkim stazama, Luka Jašić, osvojio je srebrnu medalju u trci na 500m na zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih Friuli Venecija Đulija 2023. To je ujedno i prva medalja za Srbiju posle 16 godina na zimskom EYOF – u. Takođe, Luka je postigao još jedan neverovatan uspeh na ovom takmičenju, uz osvojena dva 5. mesta u trci na 1000m i na 1500m postao je naš najuspešniji mladi sportista iz zimskih sportova do sada.

Luka Jašić

Na putu do srebrnog odličja, Luka je nizao uspehe. Najpre, on se plasirao u četvrtfinale u brzom klizanju na 500m, osvojivši prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi vremenom 43.462. Potom, Jašić je vremenom 44.266 zauzeo čelnu poziciju u svojoj četvrtfinalnoj grupi i na taj način obezbedio plasman u polufinale u brzom klizanju na 500m. U polufinalnoj grupi, Luka je vremenom 43.713. osvojio drugo mesto i tako se plasirao u finale. Luka Jašić je završivši finalnu trku vremenom 43.805 doneo našoj zemlji srebrno odličje na ovom takmičenju.

Svoj nastup na zimskom EYOF – u, Luka Jašić je otvorio takmičeći se u brzom klizanju na 1500m. U trci na 1500m, Luka je vremenom 2:44.001 zauzeo prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, čime je obezbedio plasman u polufinale. U svojoj polufinalnoj grupi, Luka Jašić je rezultatom 2:31.092 osvojio prvo mesto i sigurno stigao do finala. Naš mladi brzi klizač je u finalu brzog klizanja na 1500m vremenom 3:09.750 zauzeo peto mesto, čime je postao naš najuspešniji mladi sportista iz zimskih sportova do sada.

zimski EYOF
Luka Jašić

Poslednji svoj nastup na ovom takmičenju, Luka Jašić je dobro započeo zauzevši vremenom 1:36.696 drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi u brzom klizanju na 1000m, čime je obezbedio plasman u četvrtfinale. Luka je u brzom klizanju na 1000m u svojoj četvrtfinalnoj grupi vremenom 1:33.70 osvojio drugo mesto i tako se plasirao u polufinale. Naš mladi brzi klizač je vremenom 1:38.05 zauzeo prvo mesto u svojoj polufinalnoj grupi i obezbedio plasman u finale u brzom klizanju na 1000m. Luka Jašić je finalnu trku završio za 1:31.665, osvojivši peto mesto u brzom klizanju na 1000m. Na ovaj način, naš sjajni mladi klizač Luka Jašić zaokružio je svoj fenomenalni nastup na zimskom Evropskom olimpijskom festivalu mladih Friuli Venecija Đulija 2023.

zimski EYOF
Sara Nendvih

Mlada skijašica Sara Nendvih nastupila je u sve tri alpske discipline koje su se održale na ovogodišnjem EYOF – u, u slalomu, veleslalomu i superveleslalomu. Prvu vožnju u disciplini slalom Sara je završila za 56.25 sekundi, čime je zauzela 59. mesto. Nendvih je drugu vožnju u slalomu završila ukupnim vremenom 1:53.22 zauzevši 46. mesto u ovoj disciplini. Naša mlada skijašica prvu vožnju u veleslalomu završila je vremenom 1:35.75 i tako zauzela 39. mesto. Sara je drugu vožnju u disciplini veleslalom završila ukupnim vremenom 2:58.40 zauzevši 34. mesto. Sara Nendvih svoje učešće na ovom takmičenju završila je vožnjom u superveleslalomu. Ona je trku završila za 1:10.74, čime je zauzela 40. mesto.

zimski EYOF
Aleksa Lalić

Mladi skijaš Aleksa Lalić na zimskom EYOF-u takmičio se u dve discipline alpskog skijanja, u slalomu i veleslalomu. U disciplini slalom, Aleksa je prvu trku završio vremenom 52.59 i tako zauzeo 65. mesto. Lalić je drugu vožnju u ovoj disciplini završio ukupnim vremenom 1:46.65 zauzevši 60. mesto. U veleslalomu, naš mladi skijaš je završio prvu vožnju za 1:30.25, čime je zauzeo 62. mesto. U drugoj vožnji iste discipline, Aleksa Lalić je ukupnim vremenom 2:59.93 zauzeo 54. mesto, čime je završio svoj nastup na ovogodišnjem zimskom EYOF – u.